rekawice

Czy rękawice gumowe są niezbędne w życiu codziennym?

Rękawice gumowe stają się coraz częściej obowiązkowym elementem wyposażenia domu oraz miejsca pracy. Sprawdzają się w trakcie wykonywania prac porządkowych w ogrodzie, w kuchni podczas gotowania czy zmywania, a także w pracy, jeśli masz styczność na przykład ze żrącymi środkami chemicznymi. W czasach szalejącej pandemii rękawice gumowe to także dobre zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju zarazkami.


Jakie rękawice gumowe wybrać?

rekawice

Na rynku dostępne są rękawice gumowe różnego typu – od jednorazowych po wielokrotnego użytku. Poszczególne wersje mają zabezpieczenie na wewnętrznej części dłoni, które chroni przed poślizgiem. Konkretne informacje związane z przeznaczeniem rękawic gumowych znajdują się w kartach charakterystyk produktów. Wyróżniamy różne odmiany ochronnych rękawic gumowych, a szczególnym ich wyznacznikiem jest materiał, z którego są one zrobione. Innego rodzaju wykończenia znajdują się w przypadku rękawic służących do ochrony w trakcie wykonywania działań technicznych, inne zaś, jeśli zamierzamy rękawice wykorzystywać w kontakcie z chemią agresywną lub gospodarczą.

Rękawice gumowe, znajdziesz tutaj.


Specjalistyczne rękawice gumowe

Nie ulega wątpliwości, że gumowe rękawice są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Prócz modeli, które przydadzą się w trakcie wykonywania obowiązków domowych, warto zwrócić uwagę także na specjalistyczne produkty odznaczające się ponadprzeciętną jakością i wytrzymałością mechaniczną. Wysokiej klasy rękawice gumowe mogą być na przykład wewnętrznie ocieplane, jeśli planujemy wykorzystywać je zimną. Inne powłoki chronią przed działaniami kwasów, zasad lub drobnoustrojów.