szlifierka

Czym najlepiej szlifować różne powierzchnie?

Szlifowanie wcale nie musi być żmudną, pracochłonną i czasochłonną pracą. Można ją zrealizować znacznie szybciej z wykorzystaniem narzędzi elektrycznych nazywanych szlifierkami. Istnieje kilka rodzajów takich urządzeń.

Szlifierki oscylacyjne

Na płaskich i równych nawierzchniach najlepiej do szlifowania wykorzystać szlifierki oscylacyjne, przeznaczone do prowadzonej z wyczuciem, szybkiej obróbki powierzchni rzeczy drewnianych. Jeśli dopasujemy do szlifierki oscylacyjnej odpowiedni kształt stopy, to można dotrzeć i wyszlifować narożniki m.in. mebli.

Szlifierki mimośrodowe

Do uniwersalnych zastosowań i do większości prac szlifierskich służą szlifierki mimośrodowe, ponieważ wyposażone są w elastyczny talerz szlifierski, którym można obrabiać powierzchnie wklęsłe i wypukłe. Szlifierki mimośrodowe wykonują ruch oscylacyjny oraz obrotowy. Można znaleźć m.in. takie narzędzia DeWalt ze sklepu online, które mają wymienne tarcze, dzięki czemu szlifierka mimośrodowa pozwala na pełnienie także funkcji polerki.

Szlifierki taśmowe

Do szlifowania dużych powierzchni płaskich elementów z drewna litego, płytowych, okleinowanych lub nie, można wykorzystywać zestawy narzędzi DeWalt ze sklepu online. Dobrym pomysłem jest użycie przy tym szlifierek taśmowych, które pozwalają na wyrównanie i wygładzenie powierzchni, oczyszczenie zabrudzonych elementów i nadanie im pożądanej grubości.