Diabeł tkwi w szczegółach – kompresory olejowe

Powietrze pod ciśnieniem potrzebne jest w wielu zakładach. Zarówno w obróbce drewna, jak i w stomatologii. Wachlarz jest bardzo szeroki, a urządzenia dla poszczególnych miejsc różnią się od siebie pozornie jedynie szczegółami. Kompresor olejowy i jego bezolejowy kuzyn robią za nas bardzo wiele.

Praca ciągła

Podstawową różnicą jest oczywiście olej który sprawia, że układ jest szczelniejszy, a jednocześnie zapewnia mniejsze tarcie. Dzięki temu urządzenie takie może pracować w sposób ciągły i nie powinno się przydarzyć nic niedobrego.

W przypadku urządzeń bezolejowych zaleca się krótszą pracę oraz uruchamianie go jedynie w trakcie faktycznego wykorzystywania. W innym przypadku tarcie łopat może zbyt mocno podnieść temperaturę i doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

Na odpowiednim stanowisku

W zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedni sprzęt. Kompresor olejowy to bardzo wytrzymałe a przez to także uniwersalne urządzenie. Poradzi sobie na każdym zakładzie. Powietrze które wydmuchuje może zawierać drobinki oleju i dlatego jedyne miejsca, w których się nie sprawdzi, to te związane z organizmem ludzkim.

Wytworzenie powietrza pod ciśnieniem pomaga człowiekowi podczas codziennych czynności. Odpowiednie urządzenie sprawi, że nie będzie trzeba pompować opon własnoręcznie. Podczas malowania aerografem stałe ciśnienie również jest bardzo potrzebne. Kompresory mają naprawdę wiele zastosowań a ich różne gabarytowo wersje znajdują się w miejscach, w których nikt by się raczej nie spodziewał.