Do czego służy polerka oscylacyjna?

Użycie polerki maszynowej pozwala na uzyskanie efektu porównywalnego z nałożeniem nowego lakieru. Inwestycja w odpowiednią polerkę oscylacyjną pozwoli zredukować koszty odnowienia lakieru twojego auta do minimum. Oczywiście jeszcze tańszą metodą jest polerowanie ręczne, niestety za pomocą tej techniki praktycznie niemożliwe jest osiągnięcie efektów porównywalnych z użyciem maszyny. Dotyczy to zarówno korekcji lakieru jak i jego wykończenia.

Polerka oscylacyjna
Na zdjęciu: Polerka elektryczna 1250W

Bardzo ważną cechą maszyny polerskiej jest ruch tarczy polerskiej. Zwłaszcza osobom początkującym odradza się używanie polerki mimośrodowej. Znacznie lepsze efekty uzyskamy dzięki polerce orbitalnej, zwanej również oscylacyjną. Dzięki sposobowi, w jaki porusza się pad polerki orbitalnej, zmniejsza się generowana przez tarcie temperatura. Wadą urządzenia jest czas pracy potrzebny do uzyskania pożądanego efektu (znacznie dłuższy niż w przypadku mimośrodowej). Narzędzie to cechuje się jednak dużym bezpieczeństwem.

inne-polerki
Szlifierki oscylacyjne, mimośrodowe oraz polerki

Należy zwrócić uwagę, że uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym polerowaniem mogą być nieodwracalne i spowodować konieczność wizyty u lakiernika. Jeśli jesteś osobą początkującą, powinieneś unikać polerek mimośrodowych. Zwłaszcza, że poza większą wydajnością, nie posiadają one żadnych innych zalet, którymi mogłyby górować nad orbitalnymi. Przed wyborem konkretnej maszyny warto zasięgnąć opinii ich użytkowników na jednym z forów internetowych poświęconych tematyce lakierniczej.