Domowa wiertarka

Są takie narzędzia, które powinny znajdować się absolutnie w każdym domu. Nigdzie nie powinno zabraknąć młotka, wkrętarki, czy też choćby podstawowego zestawu wkrętów. W większości domów faktycznie te narzędzia są obecne. Jest jednak jeszcze jedno, które zbyt często jest pomijane, a również należy do absolutnej podstawy. Tym narzędziem jest wiertarka.

Jak wybrać wiertarkę

Jako, że w domowych warunkach wiertarka nie będzie narzędziem użytkowanym stale i bez przerwy, od razu można wykreślić z listy potencjalnych modeli wiertarki profesjonalne. Domowa wiertarka musi być przede wszystkim maksymalnie uniwersalna. Niebyt wskazane są zatem typowe wiertarki udarowe, które mogą być zupełnie niewłaściwe do wykonywania otworów w miększym niż beton materialne. Ideałem jest wiertarka, która ma możliwość włączenia i wyłączenia udaru.

Na co zwracać uwagę?

Parametry na które warto jest zwracać uwagę wybierając konkretny model wiertarki to:
– moc, moment obrotowy i prędkość obrotowa – podstawowe parametry określające to, jak skuteczna okażę się dana wiertarka podczas pracy. Im więcej każdego z tym parametrów, tym lepiej.
– zasilanie – wiertarka może być zasilana z akumulatorów, na czym zyskuje jej mobilność ale traci moc, oraz bezpośrednio z sieci elektrycznej, dzięki czemu jej moc jest o wiele większa ale ogranicza ją dostępność gniazdek elektrycznych w miejscu pracy. W domowych warunkach zdecydowanie lepszym wyborem jest ta zasilana bezpośrednio z sieci.