Kiedy oddać urządzenie Karcher do serwisu?

Karcher kojarzy nam się przede wszystkim z myjkami ciśnieniowymi. W ofercie tego producenta można jednak znaleźć wiele innych urządzeń czyszczących, takich jak choćby dmuchawy i odkurzacze do liści. Znajdziemy także kosiarki, węże i inne produkty pomagające podczas pracy w ogrodzie. Niestety każde urządzenie może kiedyś ulec awarii. Sprawdzamy co wtedy należy zrobić.

W okresie gwarancji


Gdy uszkodzenie bądź awaria nastąpiła w czasie, gdy nasz sprzęt jest jeszcze na gwarancji, powinniśmy obowiązkowo odwiedzić autoryzowany serwis Karcher. Jeżeli uszkodzenie nie wynikło z naszego nieprawidłowego obchodzenie się z urządzeniem, jego naprawa bądź wymiana na nowe będzie darmowa. Skorzystanie z nieautoryzowanego fachowca bądź próba samodzielnej naprawy niestety doprowadzi do utraty gwarancji. Dlatego też nie powinniśmy próbować dokonywać takich napraw, nawet jeżeli znamy się na budowie danego urządzenia. Po więcej danych zapraszam na tę stronę.

Gdy gwarancja minie


W przypadku gdy okres ochrony już minął, serwisowanie urządzeń Karcher możemy zlecić dowolnej innej firmie, która zajmuje się tego typu sprzętem. Możemy także spróbować swoich sił, jednak tylko w sytuacji gdy absolutnie wiemy co robimy. Wciąż jednak zalecane jest, by wszelkie prace naprawcze i konserwacyjne prowadzimy podmioty autoryzowane, ponieważ tylko wtedy jesteśmy pewni że zostaną użyte oryginalne części zamienne, których jakość jest zazwyczaj najwyższa. Serwis urządzeń Karcher powinniśmy zlecać regularnie, nawet w sytuacji gdy wszystko działa sprawnie, jednak upłynęły interwały czasowe, o których producent wspomniał w instrukcji obsługi.