Na jaką glebogryzarkę do ogrodu warto się zdecydować?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór glebogryzarki jest znacznie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępne są bowiem glebogryzarki spalinowe, elektryczne czy ręczne. Które urządzenie będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

Glebogryzarka spalinowa

Warto wiedzieć, że glebogryzarki spalinowe (zobacz) są doskonałym rozwiązaniem w przypadku właścicieli działek o powierzchni przekraczającej 500 m2. Należy mieć świadomość, że wspomniane urządzenie jest niezwykle komfortowe pod względem użytkowania. Trzeba wiedzieć, że jedną z najczęściej wymienianych zalet glebogryzarek spalinowych jest moc silnika. Wspomniane urządzenie nie będzie miało większych problemów z poradzeniem sobie z odchwaszczaniem nawet najbardziej zarośniętego terenu. Użytkownik nie będzie musiał się przejmować, że gliniasta i ciężka gleba zostanie spulchniona. Wśród wad tego urządzenia należy oczywiście wymienić stosunkowo głośną pracę silnika. Może ona oczywiście przeszkadzać niektórym sąsiadom.

Glebogryzarka elektryczna

Należy mieć świadomość, że glebogryzarka elektryczna jest napędzana energią elektryczną. Produkt znajdzie zatem zastosowanie zarówno na mniejszej, jak i większej działce. Osoby posiadające ogród o powierzchni nie przekraczającej 500 m2 mogą bez żadnego problemu zaopatrzyć się w urządzenie o mocy od 200 do 500 W. Z kolei do pracy na większym terenie zalecane jest kupienie sprzętu o mocy większej niż 600 W. Godny uwagi jest jednak fakt, że praca silnika nie jest tak głośna, jak w glebogryzarce spalinowej.