mierniki elektryczne

Najlepsze mierniki elektryczne do samochodu

Jak każdy doświadczony kierowca dobrze wie, nawet najmniejszą usterkę warto diagnozować od układu elektrycznego. Profesjonalne mierniki elektryczne mogą przydać się nie tylko przy niedziałającym świetle, ale również przy problemach z niesprawnymi wycieraczkami albo przy zbyt szybko rozładowującym się akumulatorze.

Profesjonalne mierniki elektryczne do zadań specjalnych

Profesjonalne mierniki elektryczne do samochodu i motocykla są najszybszym sposobem na zlokalizowanie problemu. Dzięki urządzeniom tego typu można zaoszczędzić sporo pieniędzy, czasu i nerwów. Warto postawić na sprzęt, który pracuje w instalacji prądu stałego. Najlepiej aby mierniki elektryczne można było bez żadnego większego problemu podłączyć bezpośrednio do dowolnych punktów sieci bez potrzeby trzymania czujników. Przy takim sprzęcie nie będzie problemu z jednoczesnym odpaleniem auta i przytrzymaniem sondy na klemach.

Diodowe mierniki elektryczne

mierniki elektrycznePamiętać należy również i o tym, że w branży samochodowej mogą przydać się diodowe mierniki elektryczne, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Diodowe mierniki to bardzo proste urządzenia, które sygnalizują jedynie wyłączenie napięcia w obwodzie sieci samochodowej. W ten sposób można nie tylko błyskawicznie odczytać napięcie, ale również stan akumulatora. Świecące się diody na zielono, pomarańczowo i czerwono dokładnie informują o kondycji ogniwa.