Parownice marki Karcher – niezastąpione urządzenia do dezynfekcji i czyszczenia pomieszczeń

 Żadne podłoże nie oprze się dobrej jakości parownicy, niezależnie od tego, czy są to płytki, parkiet czy podłogi laminowane. Jej zaletą jest również to, że z łatwością czyści trudne do umycia szyby i o dużym zabrudzeniu lustra.

Dzięki zastosowaniu parownicy można też zdezynfekować takie materiały, jak dywany, zasłony, tapicerkę, materace, pościel, poduszki i lampy. Jest to  bardzo przydatne urządzenie do czyszczenia tapicerki samochodowej i krzeseł w domu.           

Obecnie na rynku można znaleźć różne modele tych urządzeń, a na szczególną uwagę zasługują parownice Karcher, renomowanego niemieckiego producenta, który swoją działalność rozpoczął w 1935 roku.

Charakterystyka pracy parownic

 Jeśli ktoś nigdy nie używał parownicy, pierwszą rzeczą, którą powinien wiedzieć, jest to, że nie działa ona jak odkurzacz, ponieważ w swoim codziennym czyszczeniu wykorzystuje parę wodną. Jej zadaniem jest łatwe czyszczenie wszystkich zakamarków i powierzchni w domu, na których gromadzi się brud.     

Parownica jest zaopatrzona w zbiornik, w którym gotuje się woda, a po zagotowaniu jest wyrzucana pod wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnych dysz w postaci pary wodnej. Pozwala to na dokładne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni bez ryzyka ich uszkodzenia. Strumienie pary wodnej wydostają się na zewnątrz w bardzo wysokiej temperaturze. Temperatura musi być bardzo wysoka, aby można było zdezynfekować wszystkie materiały, a tym samym usunąć wszystkie zarazki i roztocza.     

Dobrym przykładem tego rodzaju urządzeń są parownice Karcher,które potrafią sprawić, że utrzymanie czystości w domu staje się niezwykle łatwe. W połączeniu z dyszą podłogową czyszczenie za pomocą wydajnej parownicy Karcher jest szczególnie ergonomiczne i wygodne. Dodatkowo jest ona zaopatrzona w funkcję VapoHydro, która gwarantuje szczególny komfort czyszczenia, a na życzenie można dodać gorącej wody, co pozwala na rozpuszczenie brudu przez parę. Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu: https://erpixkarcher24.pl/96-parownice.

Zalety parownic marki Karcher

 Ponieważ w wodzie panują bardzo wysokie temperatury, ważne jest, aby nie dochodziło do wypadków. Dlatego parownice Karcher zostały zaopatrzone w systemy bezpieczeństwa, które automatycznie wyłączają urządzenie po pewnym czasie nieużywania i posiadają możliwość automatycznego wyłączenia, jeśli parownica jest odwrócona, co zapobiega wyciekaniu wody.                   

Projektanci parownic Karcherprzywiązują wagę również do designu, dzięki czemu powstają coraz bardziej innowacyjne i przyciągające wzrok projekty tych urządzeń. Dla firmy Karcher ważna jest też ergonomia, która przede wszystkim odnosi się do wygodnej i łatwej obsługi, co pozwala dostosować parownicę do wymogów ciała użytkownika i komfortowej obsługi urządzenia.