Rodzaje wierteł do betonu

Praca z betonem nie należy do łatwych zadań, ponieważ jest to materiał bardzo wymagający. Należy zatem uzbroić się w odpowiedni sprzęt, a także solidne wiertła do betonu, które będą wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Dlaczego beton jest materiałem wymagającym?

Beton to materiał o wyjątkowej twardości, dlatego wiercenie w nim wymaga dobrego przygotowania się i często nastręcza wiele różnych problemów. Jednak w przypadku zakupu odpowiedniej wiertarki udarowej, jak również specjalistycznych wierteł do betonu, można śmiało wiercić w nim otwory i uzyskiwać oczekiwane rezultaty. Jednak należy pamiętać o wybraniu wierteł o odpowiednich parametrach.

Wiertło do betonu – rodzaje wierteł

Obecnie na rynku można spotkać się czterema głównymi rodzajami wierteł do betonu:
– wiertła widiowe do betonu – najpopularniejsze i najbardziej odporne,
– wiertła z płaską głowicą do betonu o podwójnym ostrzu – polecane do wiercenia w murach i niezbrojonym betonie. Spirala w takim wiertle jest stosunkowo szeroka, co pozwala sprawnie usunąć zwierciny. Samo wiercenie jest również znacznie bardziej wydajne.
– wiertła z głowicą o poczwórnym ostrzu – służą do wiercenia w gęsto zbrojonym betonie. W ich przypadku nie ma ryzyka zakleszczenia, a wiertło do betonu podczas dłuższej i stabilnej pracy jest w stanie przebić się przez pręt.
– wiertła diamentowe – w przypadku konieczności wiercenia w tak trudnym podłożu konieczne będzie zastosowanie profesjonalnych wiertnic diamentowych.