Ściski stolarskie sprężynowe do zadań specjalnych

Ściski stolarskie to bardzo popularne urządzenia, które mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach. Ściski są jednymi z tych elementów, które koniecznie powinny się znajdować w wyposażeniu każdego warsztatu. Mowa tutaj oczywiście zarówno o warsztatach profesjonalnych, jak i również tych amatorskich.

Ściski sprężynowe

Sprężynowe ściski to jedne z najpopularniejszych i najprostszych spośród wszystkich rodzajów ścisków dostępnych na rynku. Ściski sprężynowe bardzo często nazywane są po prostu klamrami, ponieważ właśnie pod taką postacią przeważnie występują. Pomiędzy specjalnymi szczypcami jest umieszczona sprężyna, która odpowiedzialna jest za siłę nacisku. Ściski stolarskie sprężynowe swoją konstrukcją oraz mechanizmami działania w dużej mierze mogą przypominać działanie zwykłych nożyczek. Ściski wykonane są przeważnie z wzmocnionego tworzywa sztucznego, dzięki czemu ich siła nacisku nie jest zbyt duża i można pracować na inwazyjnych materiałach. Niektóre modele posiadają bardzo szpiczaste szczęki, dzięki czemu doskonale nadają się do pracy z bardzo niewielkimi elementami.

Na co zwrócić uwagę wybierając ściski sprężynowe?

Przy zakupie warto zwrócić szczególną uwagę na wszystkie elementy z których wykonany jest ścisk. Bardzo ważną rolę odgrywa wygodna rękojeść, która powinna być pokryta miękkim materiałem. Warto zainwestować także w gumowe nakładki, dzięki czemu przedmioty, które uciskamy nie zniszczą się szybko.