Szczotka druciana

Szczotka druciana

Usuwanie rdzy nie jest łatwym zadaniem i czasami chemiczne preparaty nie są w stanie sobie z tym poradzić. Korozja jest efektem utleniania metalu, który negatywnie wpływa również na jego właściwości. Metal, który został zaatakowany rdzą posiada znacznie mniejszą wytrzymałość oraz walory estetyczne. Sprawdzonym sposobem jest szczotka druciana do wiertarki, która skutecznie usuwa rdzę. Pierwszym krokiem powinna być ocena powierzchni, z której mamy zamiar usunąć rdzę.

Wybór szczotki

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kształt oraz jej rozmiar. Jak już będziemy wiedzieli, ile mamy do usunięcia rdzy, możemy przejść do wyboru szczotki. Do usuwania niewielkiej ilości rdzy wystarczą proste oraz pojedyncze druty, który powinny sobie z nią spokojnie poradzić. Splecione druty szczotki nadają się idealnie do grubych warstw korozji, których zwykłe szczotki nie są w stanie usunąć. Szczotka jest mocowana do wiertarki, ponieważ własnoręczne usuwanie rdzy bez użycia elektronarzędzi może być naprawdę czasochłonne.

Przygotowanie powierzchni

Dobrym pomysłem jest również przygotowanie powierzchni, na której znajduje się rdza. Można w tym celu użyć specjalistycznych preparatów chemicznych, ale dobrze sprawdzą się także domowe sposoby. Świetnym pomysłem jest użycie octu oraz sody oczyszczonej z dodatkiem soku z cytryny. Smarujemy rdzę takim roztworem i czekamy kilkadziesiąt minut. Po tym czasie możemy przejść do usuwania korozji. Zdaniem wielu ludzi dobrze sprawdzają się także słodkie napoje gazowane, ponieważ potrafią w znacznym stopniu rozpuścić rdzę.