Wysokiej jakości hulajnogi – czym się odznaczają?

Coraz cieplejsze dni zachęcają do porzucenia samochodu oraz środków komunikacji miejskiej i do wybrania innego sposobu na dotarcie do pracy lub innego wyznaczonego celu w mieście. Jedną z ciekawszych alternatywnych środków transportu są coraz popularniejsze hulajnogi elektryczne. Jak wybrać odpowiedni model?

Cechy odpowiedniej hulajnogi

Wysokiej jakości hulajnoga elektryczna musi odznaczać się określonymi cechami. Pierwszą z nich jest przyjazna konstrukcja. Hulajnoga powinna:

– mieć rozkładany podest (mieć przestrzeń na obydwie stopy)

– być odpowiednio wysoka.

Podest z przestrzenią na obydwie stopy wypływa bezpośrednią na pozycję prowadzącego. Jeżeli nie chcemy z czasem nabawić się bólu pleców, będącego rezultatem jazdy z wykręconym tułowiem (ma to miejsce w przypadku modeli z podestem jedynie na jedną nogę).

Ponadto, jeżeli prowadzącym hulajnogi elektrycznej będzie osoba wysoka należy zadbać, aby kierownica znajdowała się na odpowiedniej wysokości. To również pozwoli na zachowanie komfortu jazdy hulajnogą. Warto również zastanowić się nad kołami.

Koła od hulajnogi powinny amortyzować wszystkie nierówności, z jakimi spotkamy się w czasie jazdy. Jeżeli koła nie będą wykonane z wysokiej jakości materiału to kaszta kostka, bruk będzie koszmarem dla prowadzącego hulajnogę.

Sklep stacjonarny czy internet?

W większości przypadków lepszym rozwiązaniem będzie zakup hulajnogi w sklepie stacjonarnym. Będziemy mogli dobrze zapoznać się z produktem i uzyskać poradę sprzedającego. Niemniej jednak, jeżeli wiemy jakiego modelu szukamy i mamy sprecyzowane oczekiwania lepszym rozwiązaniem będą zakupu online.